KarlinCam

– Natur betrachten – V češtině & Deutsch

Návštěva regionu

Východní severní Čechy, Horní Lužice, Saské Švýcarsko

V blízkosti Krásná Lípa (německy: Schönlinde) se nachází okouzlující...

https://www.karlincam.cz/archive/718
Totéž v češtině

A v těsné blízkosti se nachází:

https://www.karlincam.cz/archive/147
Totéž v češtině

Obě místa lze propojit okružní trasou, která zahrnuje i zbytky hradu Krásný Buk:

Lipová, Liščí (německy: Röhrsdorf), Severní (německy Hilgersdorf), Lobendava (německy: Lobendau), úseky cyklotras 3041, 3043, 3043b:

Dosud publikované:

https://www.karlincam.cz/archive/297
Totéž v češtině
https://www.karlincam.cz/archive/1199
Totéž v češtině

Pohled do dálky z Vlčí hora (německy: Wolfsberg)

https://www.karlincam.cz/archive/2554
Totéž v češtině

Skalní hrad Sloup

Nachází se severně od České Lípy, na okraji obce Sloup v Čechách:

https://www.karlincam.cz/archive/2325
Totéž v češtině

Fotbalový golf na Dymníku u Rumburku

Pro hry, zábavu a volnočasové aktivity je v regionu k dispozici řada brožur pro turisty, ve kterých najdete nejbližší zoologickou zahradu nebo koupaliště pod širým nebem. Tento druh informací na našich webových stránkách neuvádíme. Rádi bychom však udělali výjimku, která umožní všem, od batolat až po babičky a dědečky, strávit čas v přírodě bez turistiky a cákání. A pro které další fotbalové zkušenosti nejsou nutně důležité (ale mohou přinést určité výhody):

Na Dymníku (německy Rauchberg) u Rumburku je možnost zahrát si fotbalgolf. Nejedná se o golfový klub. Je to spíše jako jít na minigolfové hřiště jinde. Pěkné počasí je samozřejmě výhodou. Vzhledem k absenci stromů na většině území hřiště nezapomeňte na opalovací krém.

Existují dva kurzy. Jeden jednoduchý a druhý složitější. A je zde dostatek místa. Podle našich zkušeností je terén málokdy přeplněný. Na ploše mezi nimi si určitě můžete udělat piknik. Co takhle vzít s sebou kempingovou židli pro babičku a dědečka, aby na konci dne nenašli v žaludku kyčelní protézu? A tráva je jen mírně zkrácená v místech, kde musíte běžet s míčem, abyste ho dostali do jamky. Na rozdíl od skutečného golfu je to pro travnaté tvory výhoda.

Na rozdíl od skutečného golfu, kde si hráč může vzít na hřiště až 14 různých holí, má fotbalový golfista obvykle pouze 2 hole. Levou nebo pravou nohu. U lidí s handicapem v oblasti nohy se jejich počet ještě snižuje.

Jinak by se pravidla neměla příliš lišit. A pomalost tohoto sportu nám zároveň umožňuje užívat si přírody.

Online mapy

Mnoho z nich používá mapy Google (zařízení se systémem Android) nebo Apple. Pro pěší turistiku a cyklistiku to však nemusí být optimální. V Německu, stejně jako v České republice, jsou přesnější mapy od Open Street Map a Mapy.cz. Zejména na českém území zobrazuje aplikace Mapy.cz velmi aktuální omezení. Například stezky, které se v současné době nesmí používat. Například kvůli lesním požárům. Používání těchto aplikací rozhodně doporučujeme:

 • Stačí v aplikacích vyhledat Mapy.cz a nainstalovat je.
 • Instalace Open Street Map v systému Android pomocí OSM-And

Víc věcí

 • Tip: Všude neprůchodné lesní cesty. V suchých letech 2019/20/21 byly v regionu napadeny kůrovcem zejména smrky. Odumřelé stromy byly většinou odklízeny harvestory, což na mnoha místech zneprůchodnilo používané lesní cesty. Ty se buď proměnily v malé tůňky, nebo jsou nyní hustě zarostlé a zanikly tak. Díky následujícím informacím a pravidlům můžete svou túru dobře naplánovat bez nepříjemných překvapení:
  • Oficiální, tj. značené turistické stezky jsou obvykle snadno sledovatelné.
  • Také oficiální cyklostezky jsou udržovány dostatečně průjezdné.
  • Všechny lesní cesty, které byly před suchými roky zpevněny jemným štěrkem, jsou zpravidla sjízdné a použitelné i pro cyklisty. Ne vždy jsou však sjízdné pro automobily.
  • Jako vždy: turistické stezky nemusí být nutně sjízdné na kole (strmost, šířka, podzemí s kořeny, kameny, skály, ...).
  • Předchozí široké lesní cesty nelze minout, ale terén může být obtížný. Zvláště pokud předtím pršelo. Mohou tam být roztroušeny silné kusy větví, stejně jako jinde štěrk. Dřevo do tloušťky paže. Otvory na vodu do výšky kolen.
  • Jiné cesty mohly zcela zmizet nebo se po určité délce cesty zcela ztratit v houští. Již po 3 letech, v závislosti na lokalitě, je porost stěží prostupný.
  • ↪ Trasu plánujte pouze po vhodných spolehlivých trasách.
  • ↪ Neplánujte cesty s neznámou dostupností jako alternativy, které lze použít jako zkratky z důvodu vlastní kondice nebo času (tmy).
  • ↪ Nechte si trochu více času na neočekávané události.

   Každý, kdo najde neprůchodné cesty a má potřebné dovednosti, může neprůchodnost vyznačit v OpenStreetMap. Ale bez okamžitého odstranění cesty: Existují cesty, které nejsou turistickými ani lesnickými stezkami, ale byly vytvořeny z kulturních a historických důvodů a jejichž waypointy by neměly být ztraceny kvůli obnově.
 • Riziko lesních požárů Sasko, denní aktualizace

© 2024 KarlinCam

Thema von Anders Norén

de_DEDeutsch