KarlinCam

– Natur betrachten – V češtině & Deutsch

Vlčí hora (německy: Wolfsberg)

Jde o tento kopec:

Přestože zalesněná část Wolfsbergu stále leží v Českém Švýcarsku, geologicky k němu nepatří. Vystupující magma z roztavené horniny zde prorazilo žulovou desku tzv. lužického zlomu a ztuhlo v čedičovou horninu. Stejně tak v severní, východní a jihovýchodní části regionu. Viz náš článek o čediči:

Pro návštěvníky je Vlčí hora atraktivní svou exponovanou polohou mezi Labskými pískovci a Českým Švýcarskem na západě, Lužickými horami na severu až východě, včetně Žitavských hor, a k nim přiléhajícím Ještědským hřbetem; ... a rozhlednou, z níž je vidět na četné vrcholy těchto oblastí. Návštěva se proto vyplatí zejména při nejjasnějším dálkovém výhledu.

Malebnější je cesta ze severu, od silnice z Panského k nádraží. Nebo tam přijeďte přímo vlakem:

Panské nádraží

Kdo to má rád rychle a bez komplikací, může využít parkoviště v obci Vlčí hora.

Bohužel naše aktuální video ještě není natočeno s nejjasnější viditelností. Protože pak je vidět i Ještěd s jeho poutavou věží. Panoramatický pohled se odehrává kousek severněji od vrcholu, protože se nachází v letově omezené zóně Českého Švýcarska. Na začátku a na konci se díváme přímo na jih k rozhledně:

Panorama Vlčí hora

Nördlich des Wolfsbergs, an der Grenze zum Nationalpark Böhmische Schweiz entstand dieser (erste) Videorundblick bei noch nicht ganz zufriedenstellendem Weitblick. Sobald das Wetter und die Freizeit günstig zusammen passen, nehmen wir das Video nochmal auf und versehen es mit bergigen Beschriftungen.

V dubnu 2023 byl Baude zničen požárem. Škody na rozhledně jsou omezené. Je stále přístupná.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

Zanechat odpověď

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

© 2023 KarlinCam

Thema von Anders Norén

de_DEDeutsch